| Mode | HL9502 Balun |
| Bandwidth | 8 MHz to 26.5 GHz |
| Amplitude Match | ± 0.1 dB, typical |
| Phase Match | ± 2 degrees, f = 10 GHz ± 4 degrees, f = 20 GHz |
| Insertion Loss | 6 dB nominal |
| Connectors | SMA; 1x jack input, 2x jack output |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |